11.03.2022

 

SZKOLENIA KSIĘGOWYCH ROD w OKRĘGU we WROCŁAWIU
 
       W dniach 23.02., 24.02., 28.02. i 05.03.2022r. w sali konferencyjnej Okręgowego Domu Działkowca we Wrocławiu odbył się cykl szkoleń dla księgowych ROD, skarbników i przewodniczących ogrodowych komisji rewizyjnych ROD. Głównym tematem szkolenia było naliczanie wynagrodzeń z tytułów umów zleceń i świadczeń po zmianie przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 29 października 2021r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, tzw. „Polski Ład”.
       W szkoleniach uczestniczyli księgowi, skarbnicy i przewodniczący KR ze 143 rodzinnych ogrodów działkowych, co stanowi 64% wszystkich ROD w okręgu we Wrocławiu.
       Ponadto na szkoleniach omówiono również zagadnienia dotyczące sporządzania bilansów i sprawozdań finansowych za 2021r., preliminarzy finansowych na rok 2022 oraz udzielono odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące prowadzenia księgowości ROD, jak i związane z nadchodzącą kampanią sprawozdawczą w rodzinnych ogrodach działkowych.
 
        Dyrektor Biura OZ PZD we Wrocławiu 
mgr inż. Ewa Gaicka

 

 

Warto odwiedzić


 

Logowanie